מגה גלופלקס – מה המדע אומר?

מה זה מגה גלופלקס?

מגה גלופלקס הוא השם של סדרת מוצרים של חברת אלטמן, המבוססים על שני מרכיבים עיקריים: גלוקוזאמין וכונדרואיטין (Glucosamine and Chondroitin). המוצרים בסדרה מיועדים להקלה על כאבים ודלקות במפרקים.

גלוקוזאמין וכונדרואיטין הם חומרים הנמצאים בעיקר בסחוסים, ונחוצים לפעילות תקינה של המפרקים. ככל שאנו מזדקנים, הגוף מייצר פחות גלוקוזאמין וכונדרואיטין, והסחוסים מאבדים מהגמישות שלהם ונשחקים יותר בעת התנועה. בקרב רוב מהאוכלוסיה מעל גיל 60 ישנם סימנים של דלקות ברקמות הסחוס בגוף. 

מחקר רחב שבוצע ע"י ארגון הבריאות האמריקאי בין השנים 2006-2010 מצא כי ההפחתה בכאב בעקבות נטילת גלוקוזאמין וכונדרואיטין (ביחד או בנפרד) הייתה דומה להפחתה שנרשמה בנטילת פלסבו. בעקבות כך, הוסיפו רכיבים נוספים לסדרת מגה גלופלקס לשיפור הספיגה והאפקטיביות.

לעריכת הטקסט לחצו כאן

מה ההבדל בין הסוגים השונים?

חברת אלטמן מציעה שלושה סוגים שונים, עם הבדלים מסוימים:

– מגה גלופלקס: המוצר הותיק ביותר, המתבסס על שני הרכיבים המרכזיים של גלוקוזאמין וכונדרואיטין (שכאמור, השפעתם אינה טובה במידה מובחנת מאשר כדורי פלסבו). לשני רכיבים אלו הוסיפו ויטמין C ומנגן לשיפור הפעילות.

– מגה גלופלקס עם MSM: במוצר זה הוסיפו רכיב של מולקולת גפרית הקיימת באופן טבעי בצמחים ובחיות ואשר הראתה, במספר מחקרים, תועלת כחומר אנטי-דלקתי ובהפחתה בסימפטומים של דלקות פרקים. יש לציין כי לא כל המחקרים הוכיחו תוצאות בעת טיפול עם MSM, אך עם זאת, גם לא נרשמו תופעות לוואי וה-FDA הכריז על המולקולה כבטוחה לשימוש.

– מגה גלופלקס FAST: המוצר העדכני ביותר בסדרת מוצרי מגה-גלופלקס. מוצר זה מכיל רק גלוקוזאמין, ללא כונדרואיטין (שאכן המחקרים העדכניים לא תומכים בתועלת שבו), אך מכיל תוספת של תמצית צמח ה-Boswellia serrata. צמח זה משמש ברפואה ההודית לטיפול בכאבי פרקים מזה מאות שנים.

– מגה גלופלקס עם כורכום: משלב בין האפלפין של מגה גלופלקס ל- 500 מ"ג כורכום בשילוב תערובת צמחים. שילוב הרכיבים מייצר תחושת הקלה מהירה ואפקטיבית יותר. 

– מובאון אמזון: 6 צמחי מרפא המסייעים במצבים של דלקות מפרקים.
שילוב הצמחים מסייע לפעילות הנוגדת חימצון, תמיכה בתהליכי הכבד השונים, הפחתת כאבים, חיזוק והמרצת הדם. 

רעילות ובטיחות לשימוש

שני הרכיבים המרכזיים של מוצרי מגה-גלופלקס, גלוקוזאמין וכונדרואיטין, מוכרים כבטוחים לשימוש ע"י ה-FDA, בעקבות מחקרים שנמשכו מספר שנים ובהם מעל 1,000 איש קיבלו מינונים גבוהים יחסית ברמה יומית.
גם הרכיב הנוסף במוצר מגה גלופלקס MSM, מולקולת הגופרית מתיל סולפאניל מתאן, זכתה ב-2008 לסטטוס של GRAS (סטטוס של "מוכר כבטוח לשימוש באופן כללי") ע"י ה-FDA, ובכך סללה את הדרך להוספתו לתוספי תזונה רבים.
הרכיב הנוסף במגה-גלופלקס-FAST, צמח ה-Boswellia serrata, עבר מספר מבדקים על בע"ח, ללא תופעות לוואי שליליות מובחנות. 

לצד זאת, מחקר אחד דיווח על השפעה שלילית של נטילת תרופה לדילול דם לצד גלוקוזאמין וכונדרואיטין.

לכן, חשוב מאוד לעקוב אחר המנה המומלצת ולהתייעץ עם רופא לגבי נטילת תוסף התזונה וכן עם כל חשש להשפעה שלילית.

צמח ה-Boswellia serrata, הנוסף לנוסחת מגה גלופלקס FAST

מה המינון המומלץ?

המינון המומלץ לפי המלצת אלטמן:

– מגה גלופלקס: יש ליטול 3 כדורים ביום, בוקר, צהריים וערב, עדיף לקחת עם האוכל

– מגה גלופלקס עם MSM: יש ליטול 3 כדורים ביום, בוקר, צהריים וערב, עדיף לקחת עם האוכל

– מגה גלופלקס FAST: יש ליטול 2 כדורים ביום, אפשר בבת אחת, עם האוכל

– מגה גלופלקס עם כורכום: כמוסה אחת ביום, מומלץ ליטול עם האוכל

– מובאון אמזון: 1-2 כמוסות , על קיבה ריקה – חצי שעה לפני הארוחה או שעתיים וחצי אחרי.

לרכישת מגה גלופלקס >>

מחקרים

· שני מחקרים נפרדים הראו תועלת במתן MSM לסובלים מכאבי פרקים (מחקר מ-2006מחקר מ-2004) . ראוי לציין שבשני המחקרים ניתנו כמויות גדולות יותר של MSM מאשר ישנן במגה-גלופלקס-MSM, אם כי זה לא פוסל את התועלת גם בכמות הנמוכה יותר.

· מחקר גדול שנערך בין השנים 2006-2010 בארה"ב, על אלפי אנשים, במימון גוף בלתי תלוי, מצא כי נטילת גלוקוזאמין וכונדרואיטין לא הפחיתה את הכאב או את אובדן הסחוס בחולים לעומת פלסיבו (קישור למחקר)

· סקירה מחקרית רחבה שפורסמה בבריטניה, מצאה כי בכמחצית מהמחקרים שנעשו בשנים האחרונות לא נמצאה תועלת בגלוקוזאמין סולפאט לעומת פלסיבו בהשפעה על דלקות פרקים, אך במחצית מהם כן נמצאה תועלת בעלת מובהקות (קישור לסקירה).

x

#{title}

#{text}

#{price}