ויטמין E- ויטמין חשוב לכל חולה סוכרת!

רוב האנשים הסובלים ממחלת הסוכרת מודאגים בעיקר לרמת הסוכר בדם שלהם. אבל האמת היא שהם צריכים להיות מודאגים לא פחות ממחלות לב וכלי דם כי זהו בעצם הגורם המוביל למוות בקרב הסובלים מהמחלה.
לפי ד"ר ג'וליאן וויטאקר (המייסד והמנהל של מכון בריאות וויטקר המתמחה למחלות לב וסוכרת) ל-40% מחולי הסוכרת יש וריאציה של הגן המגביר את הסיכויים למחלות לב וכלי דם.
אבל נמצאה דרך פשוטה לסיוע, וזה עם ויטמין E.
לרכישת ויטמין E >>

אז מה זה בעצם ויטמין E
ויטמין E מתפקד בעיקר כנוגד חמצון. נוגדי החמצון מייצבים ומסירים את הכימיקלים הנקראים רדיקלים חופשיים. כאשר אנחנו נחשפים לקרינת אור השמש דרך העור ואפילו דרך העיניים שלנו, מצטברים גורמים מחמצנים (רדיקלים חופשיים), בדרך דומה נוצרים רדיקלים חופשיים כאשר אנחנו נחשפים לזיהום אוויר, עישון, חומרי הדברה, חומרי ניקוי ועוד… במשך הזמן, הצטברותם של הרדיקלים החופשיים יכולים להאיץ הזדקנות ולהעלות את הסיכון למחלות כגון סרטן, מחלות לב, כלי דם וסוכרת.
 
איך ויטמין E תורם לחולי הסוכרת?
מכיוון שאנשים החולים במחלת הסוכרת נוטים להיות בעלי רמות נמוכות של נוגדי חמצון, הם נמצאים בסיכון מוגבר למצבים כמו מחלות לב וכלי דם.
תוסף של ויטמין E עשוי לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב וסיבוכים אחרים אצל הסובלים מסוכרת. מחקר של אוניברסיטת מרילנד מראה כי חומרים נוגדי חמצון עשויים לעזור לשלוט ברמות הסוכר בדם ועל רמות כולסטרול נמוכות יותר אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2, והגנה מפני סיבוכים של פגיעה בעין (רטינופתיה) ונזק לכליות (נפרופתיה) בחולים עם סוכרת מסוג 1. עוד נמצא כי אנשים עם סוכרת מסוג 2 שנטלו 400 IU של ויטמין E היומי מופחת הסיכון להתקף לב שלהם למות ממחלת לב.
בנוסף, חוקרים ישראלים מטעם הטכניון ושירותי בריאות כללית – בכנס של איגוד הלב האמריקני שנערך במהלך חודש נובמבר 2007 מצאו כי כאשר חולי סוכרת עם וריאציה של הגן לקחו 400 יחידות בינלאומיות של ויטמין E מדי יום, הסיכון שלהם ללקות בשבץ, התקף לב ומוות קרדיווסקולרי ירד ב-50 אחוז!
 
כיצד ניתן לקבל ויטמין E?
ויטמין E נמצא במזונות רבים ביניהם: באגוזים, זרעים, דגנים מועשרים, שמנים צמחיים, תרד מבושל, עגבניות מבושלות ועוד. במידה ויש חוסר בבדיקות הדם בויטמין E, ההמלצה היא לקחת אותו גם כתוסף תזונה.
הצריכה יומית המומלצת לפי משרד הבריאות
 כמות גיל
 200 מ"ג 1-3 שנים
300 מ"ג 4-8 שנים
600 מ"ג 9-13 שנים
800 מ"ג 14-18 שנים
1000 מ"ג 19 ומעלה שנים
 800-1000 מ"ג  הריון והנקה
 
 
איך כדאי לקחת את התוסף?
1-2 קפסולות ביום עם או אחרי האוכל.
 
x

#{title}

#{text}

#{price}