5 סיבות איך הכורכום עוזר למערכת העיכול

לרובנו יש את תבלין הכורכום במטבח. הכורכום ידוע כתבלין מזרח-תיכוני מסורתי. היום, יותר ויותר מבינים שלכורכום יש גם לא מעט מעלות רפואיות.
הכורכום נמצא כבעל השפעה גבוה על מערכת העיכול והכבד. ברפואה הסינית נחשב כמפחית גז ונפיחויות ומשפר את יכולת הגוף לעכל שומנים.
הכורכום נחשב כחומר אנטי דלקתי. כלומר, הוא עשוי לסייע לדלקות שונות בגוף כולל דלקות בקיבה ובמעיים.
הכורכום עשוי לסייע לסובלים מבעיות כמו: מעי רגיז, קרוהן, שלשולים וקלקולי קיבה.
לקריאה נוספת

 

איך הכורכום מסייע למערכת העיכול?

קלקול קיבה: מחקרים הראו כי הכורכום עוזר בשחרור מיץ המרה בזמן עיכול המזון. מיץ המרה ממלא תפקיד חשוב בעיכול ובספיגה של שומנים וויטמינים מסיסי שומן במעי הדק שלנו. כאשר ישנן בעיות הקשורות בעיכול הכורכום בהחלט עשוי לסייע.
גזים: הכורכום עשוי להרגיע את מערכת העיכול העליונה על ידי דחיית הגזים.
מחלת הקוליטיס הכיבית: אחת ממחלות המעי הדלקתיות הכרוניות. נכון להיום, אין תרופה למחלה זו והסימפטומים שלה באים והולכים. מחקרים בנושא מצאו כי חולים במחלה זו אשר קיבלו כורכום כדרך טיפול, הופעת הסימפטומים שלהם הופיעה בתדירות נמוכה יותר.
כיבי קיבה: האוכל שאנחנו אוכלים היום יכול לגרום לנזק למערכת העיכול שלנו. זאת כמובן במידה ואנחנו אוכלים על בסיס יומי מאכלים המזיקים לקיבה ולמעי (מאכלים מטוגנים, חריפים ועוד). הכורכום עשוי לעזור על ידי הגדלת ריר קיר הקיבה אשר משמש שכבת מגן.
טחורים: כורכום עשוי להיות מועיל גם עבור הסובלים מטחורים. מחקרים קליניים שנעשו לאחרונה מצאו כי הכורכום עשוי לשפר מצב הטחורים.

לקריאה נוספת

 

האם מאכלים המתובלים בכורכום מספיקים?

הרכיב החשוב ביותר בכורכום נקרא כורכומין. מכיוון שהגוף שלנו לא יודע לספוג את הכורכומין בצורה אופטימלית, כורכום חייב להיות נצרך בכמויות גדולות. עם זאת, צריכת כמות גדולה מידי של כורכום יכולה להרגיז את מערכת העיכול. על ידי לקיחה של כורכום כתוסף מזון, ניתן לדעת את הכמות המדויקת אותה אנו צורכים.
לקריאה נוספת

איך הכי נכון לבחור תוסף כורכום?

שימו לב, כאשר אתם מתכננים לקנות תוסף תזונה של כורכום, חשוב שתהיה בו תוספת של פלפל שחור. הפלפל השחור תורם לספיגת הכורכומין בגוף.
במידה ואתם לוקחים גם את תוסף האומגה 3, מומלץ לקחת אותו יחד עם תוסף הכורכום. שילובם יחדיו מחזקת את הספיגה.

צריכה יומית מומלצת לפי אוניברסיטת מרילנד
מכיוון שתוספי הכורכום לא נחקרו אצל ילדים, המינון המומלץ נכון היום הוא אצל המבוגרים בלבד:
שורש כורכום: עד 3 גרם ליום.
אבקת שורש הכורכום: 1-3 גרם ליום.
תמצית נוזל: 30-90 טיפול ביום.
אבקה סטנדרטית (כורכומין): 400-600 מ"ג, 3 פעמים ביום.
לקריאה נוספת

x

#{title}

#{text}

#{price}