גם אתם סובלים ממערכת עיכול בעייתית?

האם אתם מארגנים את הלו"ז היומי שלכם סביב הפסקות השירותים? האם אתם נמנעים מפעילויות בפומבי כי אתם חוששים מ"תאונה"? אם זה נשמע מוכר, היו סמוכים ובטוחים שאתם לא לבד.
לא מעט סובלים מבעיות עיכול. הסיבות הן שונות.
שתי הסיבות העיקריות לבעיות אלה הן רגישות למזונות מסוימים או מחלות.
מחלות במערכת העיכול הם אחד הגורמים העיקריים לתחלואה ותמותה ברחבי העולם מדי שנה.
מחלות זיהומיות במערכת העיכול, כגון שלשולים, הפכו עם השנים לקשים יותר ויותר לטיפול בשל העמידות שפיתחו הנגיפים לאנטיביוטיקה.
 

איך מערכת העיכול שלנו עובדת?

מערכת העיכול שלנו מורכבת מאיברים שונים: מהפה, ושט, קיבה, מעי דק, מעי-גס ועד פי הטבעת.
במערכת העיכול ישנם חיידקים שתפקידם הוא לעזור בפעולת העיכול. כמו כן, גם חלקים של מערכת העצבים וכלי דם ממלאים תפקידים חשובים בתהליך זה. יחד, בשילוב של עצבים, הורמונים, חיידקים, דם, ואיברי מערכת העיכול ישנה הצלחה במשימה המורכבת: עיכול המזונות והנוזלים שאנו צורכים בכל יום.
לקריאה נוספת
 

למה יש בעיות במערכת העיכול?

בעיות במערכת העיכול יכולות להיווצר מסיבות שונות כמו: חיידקים במזון, זיהום, מתח, תרופות מסוימות, או מצבים רפואיים כרוניים כגון: קוליטיס, מחלת קרוהן ועוד. אבל לא משנה הסיבה, מי שבדרך כלל סובל מבעיות עיכול חוזרות, עלול למצוא את עצמו בפני אתגרים יומיים ומבוכות פוטנציאליות.
בגלל שיש כל כך הרבה סוגים של בעיות עיכול, חשוב להתייעץ עם רופא. רוב הסיכויים שהרופא ימליץ על תרופות, תוספי תזונה ותפריט יומי.
 

איך תוספי תזונה יכולים להקל על בעיות שונות במערכת העיכול?

פרוביוטיקה  פרוביוטיקה משמשת כטיפול עבור מגוון רחב של הפרעות במערכת העיכול.
אחד מהמחקרים הראה כי הפרוביוטיקה יכולה להגן על ילדים ומבוגרים מפני שלשולים כולל שלשול כתוצאה משימוש באנטיביוטיקה.
לקריאה נוספת

כורכום כורכום ידוע כחומר אנטי דלקתי התורם לבעיות שונות בגוף כמו: דלקת גרון, ריאות, קיבה ומעיים. כורכום עשוי לסייע לסובלים ממחלות שונות כמו: תסמונת המעי הרגיז, קוליטיס, מחלת קרוהן, ושלשול.
לקריאה נוספת
ויטמין D מחקרים רבים הראו כי קיים קשר בין ויטמין D לבין מחלות מעי דלקתיות. הסובלים ממחלות מעי דלקתיות נוטים יותר לסבול מרמות נמוכות של ויטמין D. במחלות מסוג אלה ויטמין D עשוי לסייע למערכת החיסונית ולהפחית רמות של חלבונים דלקתיים.
לקריאה נוספת
מגנזיום מגנזיום אחראי על האנזימים המסייעים לגוף לספוג שומנים, חלבונים ופחמימות. המגנזיום חיוני לסינתזה של אנזימי החלבון אשר מסייעים לזירוז תגובות כימיות בגוף, כגון ויסות טמפרטורת הגוף. אותם אנזימים מאפשרים לגוף לעכל ולפרק את המזון לחלקיקים קטנים המיועדים לאנרגיה.
ויטמין C ויטמין C עובד כנוגד חמצון בגוף. הוא עוזר להגן מפני כימיקלים מזיקים בשם: "רדיקלים חופשיים". אותם רדיקלים חופשיים יכולים להיווצר כדו-תוצר של מערכת העיכול. צריכה נאותה של ויטמין C עשויה לסייע לעיכול תקין מכיוון שויטמין C בעצם עוזר להיפטר מחומרי הפסולת של חילוף החומרים, ובכך תורם לשמירה על מערכת העיכול בריאה ומסוגלת לתפקד ברמה אופטימלית.
לקריאה נוספת
שמן אורגנו - שמן האורגנו בעל כמות רבה של פיטוכימיקלים ונוגדי חמצון. צמח האורגנו היה בשימוש ברפואה הטבעית עוד בימי יוון העתיקה כשמירה על המזון וטיפול בזיהומים ומחלות עיכול ונשימה. 
צבר - סברס הוא מזון על העשיר בסיבים תזונתיים ואינו מגרה את מערכת העיכול.
אלוורה - מסייעים באיזון מערכת העיכול ושחרור עצירויות.
ג'ימנמה - צמח שמפורסם בהיותו מרגיע את מערכת העיכול וסיוע בירידה במשקל.
תה ירוק - ה-EGCG והקפאין שנמצאים בתה הירוק מסייעים להגברת הקצב של חילוף החומרים, מסייעים לעידוד תהליך יצירת החום ובכך גם מסייעים לשריפת השומן.

אמנם תוסף תזונה הוא לא תרופה, אך עם זאת, הוא עשוי לסייע בבעיות שונות במערכת העיכול שרבים מהאנשים סובלים ממנה. מומלץ להיות במעקב ולהתייעץ עם רופא.
בעיות עיכול הן לא דבר נעים. לכן, כדאי להיות מודעים לגוף ולתת לו את מה שהוא זקוק לו על מנת שיוכל להתחזק.

יח'
x

#{title}

#{text}

#{price}