הכירי את האויב- סימני המתיחה

בהריון? מזל טוב! תתחילי להתרגל לשינויים החדשים בחייך: לוח הזמנים משתנה, זמן השינה (כמעט) ונעלם ושלא נדבר על התמוססות החופש והזמן שלך…
יחד עם כל אלה, ישנם השינויים הפיזיים הרבים שאחד מהם הוא סימני המתיחה. סימני המתיחה לא מופיעים אצל כל הנשים, אבל לרוב הנשים סימני המתיחה הופכים להיות חלק מהחיים החדשים.


אז מי אתם סימני מתיחה?

סימני המתיחה מופיעים כאשר הגוף שלנו גדל במהירות וכתוצאה מכך העור נמתח.מתיחה זו של העור בעצם גורמת לסיבים האלסטיים מתחת לעור "להשבר". השבירה הזו היא בעצם סימני המתיחה. סיבה נוספת להופעת הסימנים הם יובש. היובש מעודד את השבירה שיוצרת את הסימנים.
הסימנים מופיעים בעיקר על החזה והבטן כיוון שהם החלקים בגופנו שנמתחים הכי הרבה, אך הם יכולים להופיע גם על הירכיים, הישבן והזרועות. הסימנים לעתים קרובות נראים כפסים אדמדמים או סגלגלים, אך לאחר הלידה הם דועכים בהדרגה ללבן או אפרפר.
 

האם אפשר למנוע את סימני המתיחה?

סימני מתיחה הן בדרך כלל עניין של גנטיקה. עם זאת, יש מספר דרכים שאפשר לנסות על מנת לנסות למזער אותם (או לפחות להאט את התפתחותם):
לחות! לחות! לחות!- ככל שהעור יהיה רך יותר וגמיש יותר, כך הסיכויים לשברים יפחתו. כדאי לעסות את העור עם שמן הריון טוב (מומלץ שיבוא עם עיסוי מבן הזוג) באופן יום יומי.
אל תגרדי!- נכון שזה מגרד.. ברגע שמגרד לך- חזרי לשלב הלחות.
תהיי עדינה גם במקלחת. מקלחות רותחות למשל מייבשות את העור, השתמשי בסבון עדין ומלא לחות ותטפחי עם המגבת במקום לנגב.
קרם הגנה. קרני השמש עלולות להזיק לעור. כאשר פוגעות בעור נוצר חומר בשם מלנין (הוא הגורם למראה השזוף) ולכן זה חשוב במיוחד כדי להגן על עצמך במהלך ההריון מפני השמש.
הזנה של הגוף מבפנים. ויטמין C בתקופת ההריון שלך עשוי גם לסייע בשמירה על צבע העור שלך ופחות סימני מתיחה. בנוסף, שתי הרבה מים!
שמירה על המשקל.זכרי שאמנם את אוכלת עבור שניים אך אין צורך לאכול כפליים. בנוסף, פעילות גופנית מסייעת גם לגוף וגם לנפש.
תני לזמן לעשות את שלו. פשוט תחכי שזה יעבור. אחרי הלידה הסימנים ידעכו ותראי שזה לא כזה נורא.
לקריאה נוספת
 

איזה מאכלים מומלץ לאכול על מנת למנוע את סימני המתיחה?

מזונות העשירים בחומרים נוגדי חמצון אשר מסייעים להזין ולהגן על העור. תאכלי הרבה תרד, אוכמניות, תות שדה, פירות וירקות טריים, אגוזים, זרעים, אבוקדו ברוקולי, כרוב ירוק ובמידת הצורך גם לקיחה של תוסף תזונה ויטמין E.
מזונות המכילים ויטמין A, אשר מסייעים לתיקונים של רקמות העור. לאכול גזר, בטטה, מנגו, דלעת, ו פלפלים אדומים ובמידת הצורך גם לקיחה של תוסף תזונה של ויטמין A.
מזונות המכילים אומגה 3, אשר שומרים על קרום התא בריא ולזוהר העור שלך. לאכול דגים, שמן דגים, אגוזים, ביצים ולקחית תוסף תזונה של אומגה 3.
אבל הדרך המומלצת והנעימה ביותר לשמור על אלסטיות העור היא על ידי שמן המיועד במיוחד לסימני המתיחה. השתדלתי לעשות לעצמך הרגל- אחרי המקלחת כשהעור עוד לח עסי בעדינות את גופך עם השמן. תראי שזה יעשה פלאים.

נכון שרוב הנשים חוששות מסימני המתיחה. הרבה מהן אפילו לא מוכנות לדבר עליהם. לעומתן, יש הרבה נשים שגאות בהם ולובשות אותן בגאווה. כן, הם סימני מתיחת הריון – ואף על פי שהתינוק שלך עוד לא נולד, הוא כבר התחיל להשאיר את חותמו לפעמים כבר בסביבות השבוע ה-13 להריון.

x

#{title}

#{text}

#{price}