צבר: מזון העל שנלחם בשומנים ובסכרת

חלקנו מכירים את הצבר כצמח נוי, חלקנו מכירים אותו ככסלנג לישראלי המצוי, או אולי בשם סבסס. וחלקנו מכירים אותו כשם מותג לחברה זו או אחרת. אבל לא הרבה יודעים שהצבר הוא בעצם מזון-על שיכול לסייע לגוף להתמודד עם סוכר ושומנים – ועשוי לעזור לסובלים ממחלת הסוכרת.

לרכישת אבקת צבר >>

מי אתה הצבר?
הצבר הינו אחד מהמינים של צמחי הקקטוס. מדובר בצמח הגדל באקלים מדברי וההערכה היא שמקורו היא במדינת מקסיקו.
הצבר מחולק לירק בשם הנופל ולפירות הנקראים סברס שאת שניהם דרך אגב- ניתן לאכול.

יתרונות הצבר
צמח הצבר נחקר רבות וידוע בסגולותיו עוד בתרבות העממית. נראה כי המחקרים מראים כי הצבר עשוי לסייע בטיפול הסוכרת וירידה במשקל, כמו גם פירוק שומנים והרידת כולסטרול בדם.

פרי צבר אדום אינו חומצי ועשיר בסיבים תזונתיים, נוגדני חימצון וקרוטנואידים.
בנוסף, הצבר עשיר בויטמינים ומינרלים שונים להם זקוק גופנו.
רפואה העממית הצבר, ובייחוד הצבר האדום נחשב כמסייע  בטיפול כאבים, כיבי כיבה, עצירות וחמרמורת. בנוסף, הצבר נחשב כבעל תכונות אנטיביוטיות , וכמסייע למערכת החיסון
מה הקשר בין הצבר לסכרת?
מחקרים רבים בוצעו בצבר על מנת לבדוק את יעילותו בחולי הסוכרת.

לאחר שנערכו מס' ניסויים מוצלחים במחקרים שונים בבעלי חיים נעשו ניסויים קליניים נוספים גם בבני אדם. בחלק מהניסויים נמצא כי צריכה של הנופל (צלוי) הצליח להפחית ממוצע של רמות הגלוקוז בדמם של חולי סוכרת. לקריאה נוספת
במחקרים עדכניים נוספים, מצאו בחולי סוכרת סוג 2 כי צריכה של 300 גרם מנופל הצבר (מאודה) סייעה לירידה של כ-14 מ"ג בממוצע. לקריאה נוספת

גם פרי הצבר (הסברס) עצמו קשור לסיוע לאיזון הסוכר בדם. בניסוי שנערך ב-2013 בנבדקים לאחר פעילות סיבולת לב ריאה והעמסת סוכר מצא כי בנבדקים אשר צרכו את תמצית הצבר – רמות האינסולין היו גבוהות יותר ב35% ורמות הגלוקוז היו נמוכות יותר ב-7% בהשוואה לאלו שצרכו את חומצת האמינו.

פחות בעניין של לאכול את הצבר? אפשר גם באבקה!
כל אחד יכול להנות מהפרי, בשל הקושי בעיכול גרעיני הצבר (סברס) מגבילים צריכה לכ-4 פירות ליום.
למי שיש מחלות מעיים מומלץ להמנע מהפרי הטרי.

לעומת זאת מגבלה זו אינה תקפה בשימוש באבקת צבר והיא אבקת טהורה של הפרי האורגני – אין מגבלה על הצריכה.

היום ובאמצעות טכנולוגיה פורצת דרך ישראלית ניתן לבצע ייבוש בהקפאה של הצבר וכל זאת בלי לאבד את היתרונות של הצמח הטרי גם מהפרי וגם מהירק. בנוסף, טכניקה זו מסייעת להארכת חיי המוצר על המדף.

אבקת הצבר מגיעה בשקיות אישיות כאשר כל שקית הינה 20 גרם.
את האבקה ניתן להוסיף למשקאות, סלטים, תבשילים, אפיה ועוד.
20 גרם של אבקה שווה ערך ל-222 גרם ענפי ופרי צבר טריים!

חשוב לדעת
על אף השבחים אותם קוצר הצבר על ענפיו ופירותיו בסקירה זו – נדגיש כי תוספים ולחילופין צריכה של מזון מסוים, מוצלח ככל שיהיה, אינם מחליפים את הטיפול בסוכרת הכולל תזונה נאותה, פעילות גופנית ונטילת הטיפול התרופתי בכפוף להנחיות הרופא המטפל.

x

#{title}

#{text}

#{price}